קוגל (coggle) – מפת חשיבה

קוגל (coggel) היא תוכנה מקוונת ליצירה ושיתוף של מפות חשיבה ותרשימי זרימה. זהו יישום חינמי מבוסס דפדפן שמאפשר למשתמש או לצוות משתמשים לרשום הערות, לערוך סיעור מוחות, לתכנן או לתעד רעיון, מחקר, דוח או כל מיזם יצירתי אחר.

העוצמה של הכלי הזה היא האפשרות לשתף אותו עם אנשים רבים על ידי הזמנתם ולאפשר להם לבצע שינויים ועריכות כולל הערות. העדכונים נעשים בזמן אמת, וכל שינוי נשמר. זוהי דרך פשוטה וברורה לשתף ולהבין מידע מורכב. זהו מסמך שיתופי וסביבת עבודה משותפת המסייעת לקבוצות וצוותים לעבוד בצורה יעילה יותר יחד.

תכונות, יתרונות, חוזקות המוצר

שיתופי פעולה ואינטראקטיביים – תוכנת קוגל מקוונת תומכת בשיתוף פעולה בזמן אמת. משתמשים יכולים להזמין אנשים אחרים לעבוד על הדיאגרמות שלהם כולם בו זמנית. שיתוף פעולה ללא הגדרה אפשרי על ידי שיתוף עם אחרים בקישור פרטי בו הם יכולים לערוך תרשים ללא צורך להתחבר. כל שינוי נשמר, כך שיוכלו לבדוק את כל השינויים שבוצעו בתרשים ולעשות העתק מכל נקודה שהיא לחזור לגרסה קודמת.

מיפוי מחשבות קל ותרשימי זרימה

היישום מבוסס האינטרנט מאפשר למשתמשים להעלות תמונות ללא הגבלה משולחן העבודה לתרשים המקוון באמצעות גרירה ושחרור. אפשר להוסיף מספר נקודות התחלה או פריטים מרכזיים לתרשים למיפוי נושאים קשורים בסביבת עבודה אחת. משתמשים יכולים להצטרף וליצור תרשימי זרימה ואפיון תהליכים. ניתן לבחור מבין מגוון צורות כדי ליצור את תרשימי הזרימה, מפות וסוגים אחרים של דיאגרמות. ניתן גם להוסיף הערות במפת החשיבה.

דוגמא למפת חשיבה:

ערך פדגוגי:

ברגע שמשתפים את מפת החשיבה בכיתה ומקרינים אותה ומצרפים את התלמידים, העריכה של מפת החשיבה היא מופלאה, התלמידים מאוד נהנים לראות כיצד המפה מתרחבת, הרעיונות צצים ואין ספור אפשרויות וכיוונים מתהווים מול עינהם המשתאות של התלמידים.

זה כיף גדול לעשות זאת בכיתה, מייצר סיעור מוחין ותחושת שיתוף אמיתית.

אני נוהג ליצור אופציות לתהליכים היסטוריים, או ליצור יחד עם הכיתה מפה של אירועים שונים שנלמדים במסגרת תוכנית הלימודים,

קוגל - מפת חשיבה
 • קלות שימוש - 9.2/10
  9.2/10
 • יכולת שיתופיות - 9.5/10
  9.5/10
 • תמורה למחיר (חינם) - 10/10
  10/10
9.6/10

סיכום

כלי יעיל להפליא

בעד

 • קל לשימוש.
 • חינם!
 • מאפשר שיתופיות.

נגד

 • מעל 3 מפות – השימוש בתשלום.
 • לא מצאתי בעיות נוספת
Sending
סקירת משתמש
0 (0 votes)

השאר תגובה

google-site-verification=kYHFPdMUsMAits5WTdFOxVv6u-8MvOBsHNcdMRba2gg
תיקיית העלאות
תיקיית העלאות
שאלות לתרגול
שאלות לתרגול – בגרויות בהיסטוריה, מתכונות, מבחנים
קטעי מקור
קטעי מקור
מורה להיסטוריה
קבצים שמורים העלו
חידון היסטוריום
חידון היסטוריום
טריוויה היסטורית
טריוויה היסטורית